Електронний поліс ОСЦПВ

7 лютого 2018 року в Україні офіційно стартував продаж електронного полісу страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Ряд страхових компаній вже отримали позитивні результати про проходження атестації від технічного партнера МТСБУ – компанії «КітСофт», і розпочали продаж електронних полісів.

Серед перших компаній, які пройшли тестування – АХА Страхування, Арсенал Страхування, АСКА, АСКО-Донбас, Північний, VUSO, Домінанта, Європейський страховий альянс, ІНГО Україна, Оранта, PZU Україна, ТАС, УНІКА, УПСК і Юнівес.

За даними МТСБУ, всього успішно пройшло атестацію близько 20 страховиків. У перші години продажу е-полісів в базі бюро були зареєстровані поліси 7 страховиків. «Сьогодні страховики України емітували перші в історії нашої держави електронні договори ОСЦПВ. Це не просто додаткова можливість для страховиків і автовласників, це початок абсолютно нових взаємин страховика зі своїм клієнтом», – впевнений Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко, – «Ця воістину історична подія для українського страхового ринку стала можливою завдяки роботі сотень фахівців як в МТСБУ, так і з боку страховиків. І я вдячний кожному, хто зробив свій внесок у нашу спільну справу».

Завдяки впровадженню електронного полісу спроститься можливість перевірки його наявності з боку поліції, яка отримає доступ до централізованої бази даних МТСБУ. Після реєстрації всіх полісів в базі, ймовірність придбання поліса у шахраїв зводиться до мінімуму, а споживачі фінансових послуг отримують додаткові гарантії майбутніх виплат.

Тепер, маючи електронний договір, водієві не обов’язково мати при собі його паперову версію. Перевірка валідності поліса буде здійснюватися співробітниками Національної поліції за реєстраційним номером автомобіля або за номером самого договору. Власне, перевірка буде здійснюватися в режимі онлайн за допомогою планшета. Паперовий поліс буде існувати паралельно з електронним протягом року і матиме рівну з ним юридичну силу.

На час перехідного періоду, щоб уникнути непорозумінь, МТСБУ рекомендує водіям – власникам електронних договорів мати з собою роздруковану візуальну форму електронного полісу.

Джерело: https://forinsurer.com/news/18/02/07/35785